Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan’a Bir Grup Ermeni’den Saldırı

ABD’nin Los Angeles kentindeki Güney California Üniversitesinde (USC) düzenlenen ve Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Türk Dış Politikasında Kamu Diplomasisinin Rolü’ adlı konferansa bir grup Ermeni de giderek saldırıda bulundu. 

USC’de okuyan bir Türk öğrenci de yaşananları TikTok hesabından anlattı. 

Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, ABD’nin Los Angeles kentindeki Güney California Üniversitesinde (USC) düzenlenen “Türk Dış Politikasında Kamu Diplomasisinin Rolü” adlı konferansa katıldı.

Konferansın başlangıcında Ermenistan bayrağı taşıyan bir grup Ermeni provokatör, konferansın iptal edilmesi talebiyle protesto gerçekleştirdi.

Güvenlik ve polis, Büyükelçi Mercan’a ve Azerbaycan’ın Los Angeles Başkonsolosu Ramil Gurbanov’a saldırıda bulunan provokatörleri salondan çıkardı. Bu kez Mercan’ın konuşma yapmak üzere kürsüye çıkmasıyla başka bir grup Ermeni protestoya başladı.

Polis ve güvenliğin grubu dışarı çıkarması yaklaşık 15 dakika sürdü. Konferans boyunca dışarıda bekleyen provokatörler, gürültü yaparak programı engellemeye çalıştı. Yeniden binaya girmeye çalışan gruba, polis ve güvenlik müdahale etti. Taraflar arasında arbede yaşandı.

Tüm yaşananlar sırasına orada olan bir Türk öğrenci yaşananları TikTok hesabından şu video ile anlattı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x