Ünlülerle selfie çektiren polis iki cinayetle suçlandı

Avustralya polisi, 28 yaşındaki Beau Lamarre-Condon’ın, Sidney kentine ait Paddington mahallesindeki evinde polis tabancasıyla Baird ve Davies çiftini vurduğunu doğruladı.

Lamarre-Condon, polise teslim olduktan sonra cuma günü öğleden sonra siyah tişörtle Waverley Yerel Mahkemesi’ne çıktı. Kefalet başvurusunda bulunmadı ve 23 Nisan’da tekrar mahkemeye çıkması emredildi.

Olay, onların en son pazar günü Surry Hills’teki Beresford Oteli’nde düzenlenen bir partide görülmelerinden yalnızca birkaç saat sonra meydana geldi.

Polis, pazartesi akşamı ilerleyen saatlerde Lamarre-Condon’un Mascot’tan beyaz bir Toyota HiAce minibüsü kiraladığını ve iddiaya göre bunu çiftin cesetlerini atmak için kullandığını söyledi.

Eski Channel 10 çalışanı Baird (26) ve Davies’e (29) ait kanlı giysiler ve kredi kartları da dahil olmak üzere diğer eşyalarıyla çarşamba günü Cronulla’da bir çöp kutusuna atılmış halde bulundu.

Ayrıca atılmış bir mermi ve ayrıca ateşlenmiş bir fişek kovanı bulundu ancak çiftin cesetleri henüz bulunamadı.

Jesse Baird, Luke Davies…

KATİL KİM?

Lamarre-Condon, polis olmadan önce Taylor Swift ve Lady Gaga gibi yıldızlarla selfie çekmesiyle nam salmış ünlü bir blog yazarıydı.

2019’da NSW Polis Gücü’ne katıldı ve tutuklama sırasında bir adama şok tabancası uygularken kameralara yakalanarak manşetlere çıktı. Daha sonra yapılan soruşturmada adı temize çıktı.

Baird ve Davies’in ortadan kaybolmasından sadece birkaç gün önce Lamarre-Condon hâlâ ünlüleri takip ediyordu ve geçen hafta Sidney’deki bir sokakta Kourtney Kardashian ve Travis Barker ile garip bir selfie çektirmişti.

Dedektif Başkomiser Danny Doherty, Lamarre-Condon’un iddia edilen cinayetler sırasında uzman bir komuta birimiyle çalıştığını söyledi ancak daha fazla ayrıntıya girmeyi reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x