Selahattin Demirtaş’tan ‘İstanbul’ açıklaması: Halkımız bize güvensin

DEM Parti, Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki ve Antalya Milletvekili Saruhan Oluç’un Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Dr. Selçuk Mızraklı’yı ziyaret ettiğini duyurdu. Yapılan yazılı açıklamada Demirtaş’ın son güncel tartışmalara ilişkin notunu paylaştı. Selahattin Demirtaş eşi Başak Demirtaş’ın adaylıktan çekilme kararını da değerlendirdi.

‘NE YAPTIĞIMIZI BİLİYORUZ’

Açıklamaya göre Mehmet Rüştü Tiryaki ziyarete ilişkin şunları kaydetti:

“Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumunun önüneyiz. Biraz önce önceki dönem Eş Genel Başkanımız Sevgili Selahattin Demirtaş ve Dr. Selçuk Mızraklı’yı ziyaret ettik. Herkese çok çok selamları var. Siyaseti her zamanki gibi büyük bir moralle ve yakından takip ediyor. Sürecin her anını yakından takip ediyor. Kısa bir süre önce babasını kaybetti annesi yoğun bakıma kaldırıldı. Bunun etkisi hala üzerinde ama bunun dışında tam moralli gördük. Hepinize çok çok selamı vardı. Keşke şimdi burada olsaydı 5 dakikalığına bütün mesajını doğrudan aracısız bir şekilde size iletebilseydi. Ama 7 yıldır haksız ve hukuksuz bir şekilde özgürlüğü elinden alınmış durumda. Bir mesajı var, çokça tartışılan bir konu sevgili Başak Demirtaş’ın “parti eğer uygun görürse böyle bir teklif getirirse, halklarımızın geleceği ve barış için” adaylığa hazır olduğunu ifade etmişti. Sevgili Başak Demirtaş bugün yaptığı açıklama ile aday adaylığından çekildiğini ifade etti. Bütün bunların partimizin bilgisi dahilinde ve birlikte görüşmeler sonucu alınmış kararlar olduğunu bilmenizi isteriz. Bu konu ile ilgili çok açık bir mesajı (Demirtaş’ın) var. Bunu da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Demirtaş’ın söylediği şey şu. Başak hanımın adaylık açıklaması partimize güç vermek içindi, geri çekilme açıklaması da partimizin bilgisi dahilinde. Bütün bu süreçler birlikte yürütülmüştür halkımız bilsin, halkımız bize güvensin ne yaptığımızı biliyoruz diyor sevgili Selahattin Demirtaş.”

‘PARTİ İLE BENİM ARAMDA HERHANGİ BİR AYRILIK GAYRILIK YOK’

Saruhan Oluç ise şunları söyledi: “İki cümle eklemek isterim. Selahattin Demirtaş’ın sözleri ile ifade ediyorum. Dedi ki “Biriz, bütünüz aramızda herhangi bir ayrılık gayrılık yok. Parti ile benim aramda ayrılık gayrılık yok. Halkın kafasını karıştırmaya çalışanlara kimse prim vermesin.” Net olarak bu mesajı bir kez daha herkese iletmek istiyoruz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x