CHP’de para sayma görüntüleri: 2 kişi ifade verdi

Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki balya balya para sayma görüntülerine ilişkin skandal olayda son dakika bir gelişme yaşandı…

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bazı sosyal medya hesaplarında CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda çekildiği iddia edilen görüntülerle ilgili resen soruşturma başlatıldığını açıklamıştı.

Soruşturma kapsamında, CHP’deki para sayma görüntülerinde yer alan eski İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, eski İl Başkan Danışmanı Can Poyraz ve İBB CHP Meclis Üyesi Fatih Keleş dün ifadeye çağrıldı.

Adalet Bakanı Tunç konuya ilişkin yaptığı açıklamada; paranın kaynağına dikkat çekerek, “Cumhuriyet Savcılığımız işin takibini yapıyor. Bu sayılan paraların kaynağı nedir? Bağış denildi. İstanbul İl Başkanlığı’nın binanın alınmasıyla ilgili bir para olduğu söyleniyor. Bağışın şekli bellidir. Savcılık bu paraların kaynağını sorgulayacaktır. Kamuoyunda büyük bir tepki ortaya çıktı. Görüntülerdeki kişilerin ifadeleri alınmaya başlandı. Savcılık bu paraların kaynağını elbette soracaktır, sorgulayacaktır. Çünkü kamuoyunda büyük bir tereddüt ve tepki ortaya çıktı. İncelemeler sonucunda ortaya çıkacaktır.” ifadelerini kullanmıştı.

YAKLAŞIK 2 SAAT İFADE VERDİLER

Soruşturma kapsamında Özgür Nas ve Can Poyraz, bugün sabah saatlerinde adliyeye gelerek soruşturma savcısına ifade verdi. Şüpheli sıfatıyla ifade verdikleri öğrenilen Nas ve Poyraz, yaklaşık 2 saat süren işlemlerinin ardından basına görüntülenmemek için arka merdivenlerinden ayrıldıkları öğrenildi. İBB CHP Meclis üyesi Fatih Keleş’in ise daha sonra ifade vermeye gelmesi bekleniyor.

KAYNAK: İHA, DHA, AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x