3 İşçinin Öldüğü Maden Kazasında Sanıklar Salıverildi!

Şirvan’ın Maden köyünde dün özel bir bakır madeninde 2’si mühendis, 1’i işçi 3 kişinin hayatını kaybettiği, 2 işçinin yaralandığı kazayla ilgili Şirvan Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan maden mühendisi Y.K, iş güvenliği uzmanı A.T. ve daimi nezaretçi D.A, jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

SERBEST KALDILAR

Savcılıktaki sorgularının ardından sulh ceza hakimliğine çıkarılan 3 kişi, yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla salıverildi.

Öte yandan maden kazasında yaralanan 2 işçi, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Siirt’in Şirvan ilçesinin Maden köyünde özel bir bakır madeninde meydana gelen kazada, maden mühendisleri Zekayi Can Çalık (32) ve Emre Gökduman (24) ile maden işçisi Orhan Gültekin (26) hayatını kaybetmiş, 2 işçi yaralanmış, Şirvan Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında maden mühendisi Y.K, iş güvenliği uzmanı A.T. ve daimi nezaretçi D.A. gözaltına alınmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x